Скільки символів в одному повідомленні СМС та Вайбер
Blog - Скільки символів в одному повідомленні СМС та Вайбер

Скільки символів в одному повідомленні СМС та Вайбер

Багато компаній, що займаються розсилкою на телефони, цікавляться тим, скільки символів в одному повідомленні СМС та Вайбер. Це потрібно враховувати, щоб знати, який текст орієнтуватися під час складання рекламної пропозиції. Якщо зробити текст занадто коротким, можна не донести повністю всю корисну інформацію до адресата. Водночас довгий текст може не влізти в одне повідомлення, доведеться відправляти два, а користувачі зазвичай не читають другу СМС. Та й вартість такої рекламної пропозиції збільшується вдвічі, незалежно від того, скільки символів у повідомленні як у першому, так і в другому. По суті, друга СМС взагалі може містити один рядок, але оплачувати доведеться як за повноцінне. Мобільні оператори знімають плату саме за кількість повідомлень, а не за кількість символів у них.

Скільки символів у СМС-повідомленні

Якщо говорити про стандартні SMS, що надсилаються на телефон, кількість знаків у повідомленні становить 160, за умови, що використовується латиниця. Для кирилиці відводиться лише 70 знаків. Ось чому власники телефонів зазвичай отримують смс-ки на латиниці – щоб можна було більше тексту вмістити. Однак це не означає, що 2 повідомлення будуть містити 320 символів. Потрібно враховувати перенесення тексту. У результаті виходить, що кількість символів у SMS повідомленні, яке йде першим, буде 153 для латиниці та 67 для кирилиці. Так само буде вважатися і в тому випадку, якщо передбачається 3 СМС.

Але така кількість не є навмисним задумом операторів мобільного зв’язку. Так вийшло через те, що кожне повідомлення зчитується за обсягом у байтах. У GSM-стандарті передбачено 140 байт для одного смс-повідомлення. Якщо заглибитися в питання, то можна з’ясувати, що для латиниці передбачається 7-бітна кодування, тоді як для кирилиці лише 2-бітна. Саме тому кирилиць в одному повідомленні у 2 рази менше.

Ті, хто збирається використовувати цю інформацію для розсилки, слід знати й той факт, що за наявності в тексті хоча б одного нелатинського знака, все повідомлення не може вважатися латинським.

Скільки символів у повідомленні Viber

Оскільки при надсиланні СМС-повідомлень є подібні обмеження, низка компаній використовує месенджери, зокрема, Viber. Це набагато вигідніше із двох причин. По-перше, повідомлення відправляються безкоштовно, навіть за масової рекламної вайбер розсилці. По-друге, кількість символів у Вайбер досягає 1000 знаків. А це дозволяє вмістити більш об’ємний текст, а рекламну пропозицію зробити більш інформативною.